Koneierretappi pinnoittamaton
Styckpris:
15,47€
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahva spiraalikärki. Ohjausosa voitelu-urilla, mutta ilman lastu-uria.
Etu
Erittäin vakaa, optimaalinen itseohjautuvuus ja ei jälkileikkausta paluuliikkeessä.
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
P
15
N
13
K
9
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi perinteiseen työstöön |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Normi | DIN 376 |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 6.8 mm |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1,25 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Varren neliö □ | 6.2 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 131850 |
|---|---|
| EAN | 4045197070494 |