Konekäyttöinen kierteitystappi muoto B DIN 376
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kierrekärjellä.
Kaikki mitat: Varsi DIN 376:n mukainen (= kapeneva varsi-⌀), joten soveltuu suurempaan työstösyvyyteen.
Mitat M2; M2,5; M3 – ilman nelikulmaa.Malli
ISO 2 6H
HSS-E
Rakenne
Spiraalikärjellä.
Kaikki koot: varsi DIN 376:n mukainen (= kapeneva varsi-⌀), joten soveltuu suurempaan työstösyvyyteen.
Mitat M2; M2,5; M3 – ilman nelikantaa.
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Lieriövarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konepohjatappi tavanomaiseen koneistukseen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Normi | DIN 376 |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 6.8 mm |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Normi | DIN 376 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 131200 |
|---|---|
| EAN | 4045197069092 |