Konekäyttöinen kierteitystappi umpipohjareiille ja läpireiille
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Koneistuskierretappi umpirei’ille ja läpirei’illeHuomautusVähimmäistilausmäärä: 1 kpl
Toimitusaika: 49 päivää
Erikoisvalmiste – ei palautusoikeutta
Konekäyttöinen kierretappi pohjareiille ja läpimeneville reiille, TiN
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierreleikkuri |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekäyttöinen kierreleikkuri tavanomaiseen työstöön |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,05; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,05; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,05; 6H +0,10 |
| Normi | DIN 2184 |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 57.5 mm |
| Kierteen ⌀ | 58 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 0,5 mm |
| Normi | DIN 2184 |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Lastu-urien lukumäärä | 6 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 45 mm |
| Varren neliö □ | 35 mm |
| Kokonaispituus l | 160 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,05; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,05; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,05; 6H +0,10 |
| Kierresyvyys | 87 mm |
| Kierrekoko | M58×0,5 |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Reikätyypille | enintään 1,5×D läpirei’issä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 130025 |
|---|---|
| EAN | 4062406029968 |