Lastua eteenpäin työntävä kierretappi Lyhyt pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Spiraalikärjellä.
Käyttötiedot
Käsi- tai konekierretappina.
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Koneellinen kierretappi tavanomaiseen koneistukseen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Normi | DIN 352 |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 14 mm |
| Kierteen ⌀ | 16 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 2 mm |
| Normi | DIN 352 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 48 mm |
| Kierrekoko | M16 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 131450 |
|---|---|
| EAN | 4045197069818 |