GARANT Master Tap INOX -konekierretappi DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Huipputehokas kierretappi, kehitetty erityisesti alumiinille ja NE-seoksille. Erittäin pitkä kierreosa ja kaulan pituus käyttöön jopa 4×D:n kierteytyssyvyyksissä.
- HSS-E-PM mahdollisimman korkeaa leikkuusärmän vakautta varten.
- Erittäin sileä DLC-pinnoite kulutuskestävyyteen ja materiaalin tarttumisen estämiseen.
- Erittäin pitkä lastutilageometria.
Käyttötiedot
N
32
N
18
N
35
N
20
N
20
N
18
N
25
N
18
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretapit |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi toleranssilla h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Koneelliseen kierteitykseen tarkoitettu kierretappi dynaamiseen koneistukseen |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | Konepajanormi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Sarja | Master Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 2 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 1.6 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.4 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Lastu-urien lukumäärä | 2 |
| Viistekulma | 7.65 astetta |
| Varren halkaisija ds | 2.8 mm |
| Varren neliö □ | 2,1 mm |
| Kokonaispituus l | 47 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 8 mm |
| Kierrekoko | M2 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 131110 |
|---|---|
| EAN | 4067263819783 |