Vara-käsikierretappi 6H M5
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Helicoil plus
- Tuotenumero
- G082805M5
- Varastotilanne
- 314kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Lujuat, vapaasti läpimenevät HeliCoil®plus-kierreinsertit korkeaa kulutuskestävyyttä ja alhaista kierteenkitkaa tarjoavasta ruostumattomasta teräksestä. Tiukat toleranssit, korkea pinnanlaatu sekä korroosion- ja lämmönkestävyys. Joustava rakenne mahdollistaa tasaisen kuorman- ja jännityksen jakautumisen ja takaa siten pysyvän ja huippulaatuisen ruuviliitoksen kaikissa käyttökuormituksissa (staattisissa, dynaamisissa) ihanteellisella voimansiirrolla. Helppo ja nopea asennus. Tuloksena on kalibroitu sisäkierre, jota voidaan käyttää molemmilta puolilta.
Lastuava HSS-käsikierretappi läpirei'ille.
Käyttötiedot
Taloudelliseen vaurioituneiden tai kuluneiden kierteiden korjaukseen sekä rakenne-elementiksi kierteen vahvistamiseen materiaaleissa, joilla on alhainen leikkauslujuus (esim. alumiini, alumiini-/magnesiumseokset).
Huomautus
- Sopivat reikätulkit kierretestaukseen, katso nro 486000 eteenpäin.
- Itsekiinnittyvät insertit, muut mitat sekä UNC-/UNF-kierreinsertit toimitetaan pyynnöstä.
TiCN-pinnoitettu HSS-E-PM-konekierretappi, katso nro 133560 ja nro 138210.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | 6H |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 5.2 mm |
| Kierteen koko | M5 |
| Kierresisäkkeiden määrä nro 082800 | 60 |
| Kierteen nousu | 0,8 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Toleranssiluokka | 6H |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G082805M5 |
|---|---|
| EAN | 4250361208133 |