Käsikierretappisarja, pinnoittamaton M12
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-osainen sarja, sisältää alku-, väli- ja pohjakierretapin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi toleranssilla h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | Esikarkea, välikarkea, hieno |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 352 |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 10.2 mm |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1.75 mm |
| Normi | DIN 352 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 9 mm |
| Varren neliö □ | 7 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M12 |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G130200M12 |
|---|---|
| EAN | 4045197066169 |