Käsikierretappisarja, nitrattu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-osainen sarja, joka koostuu aloitus-, väli- ja pohjatapista. Aloitustapissa pitkä ohjausosa.
Nitrattu pinta paremman kulutuskestävyyden saavuttamiseksi.
Suositus
TOOLOX-materiaaleille suosittelemme poraamaan ydinreiän halkaisijan 0,05–0,3 mm DIN-standardissa ilmoitettua suuremmaksi (katso taulukko).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | Esi-, väli-, viimeistelytappi |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 352 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 6.8 mm |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Normi | DIN 352 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 56 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 16 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 130450 |
|---|---|
| EAN | 4045197066657 |