GARANT Master Tap Alu -konekierretappi DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suurtehokierretapit, kehitetty erityisesti alumiinille ja ei-rautaseoksille. Dynaaminen spiraalinousu lastuurassa takaa optimaalisen lastunpoiston ja prosessivarmuuden.
- HSS-E-PM – mahdollisimman suureen särmän vakauteen.
- Erittäin sileä DLC-pinnoite, joka antaa kulutuskestävyyttä ja estää kylmähitsautumisen.
- Dynaaminen spiraalinousu lastuurassa.
- Lyhyt aloitusviiste muoto E.
Käyttötiedot
Sylinteriselle Whitworth-putkikierteelle ISO 228/1 (ei kierretihentäviin liitoksiin).
Käyttötiedot
N
35
N
20
N
20
N
32
N
18
N
18
N
18
N
25
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 55 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretapit |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kierretyyppi | G |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 5156 |
| Sarja | Master Tap |
| Kierteen ⌀ | 9.73 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 8.8 mm |
| Kierretyyppi | G |
| Kierteen nousu | 0.907 mm |
| Normi | DIN 5156 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 22.69 astetta |
| Varren halkaisija ds | 7 mm |
| Varren neliö □ | 5.5 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Kierresyvyys | 24.33 mm |
| Kierrekoko | G1/8 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Kierrosta tuumaa kohti | 28 |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 137310 |
|---|---|
| EAN | 4067263829829 |