Konekierretappi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne 15–20° oikeakätisellä spiraalilla.
Koko M2,6 vanhalla DIN-profiililla.
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Lieriövarsi, toleranssi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | D - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi tavanomaiseen työstöön |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierrekulma | 15–20 astetta |
| Normi | DIN 371 |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 2.1 mm |
| Kierteen ⌀ | 2.6 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 0.45 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Lastu-urien lukumäärä | 2 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 2.8 mm |
| Varren neliö □ | 2.1 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 5.2 mm |
| Kierrekoko | M2,6 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Kierteen nousu | 0,45 mm |
| Reikätyypille | enintään 2×D umpireiässä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134600 |
|---|---|
| EAN | 4045197075383 |