Kone-kierretappi HSS-E-PM
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
HSS-E-PM-terästä, korkea kulutuskestävyys ja tehokas oikeakätinen spiraali optimaaliseen lastunpoistoon.
Käyttötiedot
N
15
P
18
P
18
P
18
P
9
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Lieriövarsi, toleranssi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi tavanomaiseen työstöön |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierrekulma | 40° |
| Normi | DIN 371 |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Keskiöreiän ⌀ | 6,8 mm |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Varren neliö □ | 6.2 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Kierteen nousu | 1,25 mm |
| Reikätyypille | enintään 3×D pohjareiässä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134620 |
|---|---|
| EAN | 4045197075635 |