Kone-kierretappi extra pitkä HSS-E-PM TiAlN
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Extra pitkällä varrella.
Erityinen TiAlN-pinnoite, erittäin sopiva alumiiniseoksille.
Kaikki koot: varsi DIN 376:n mukaan (= kapeneva varren halkaisija), soveltuu siten erinomaisesti käyttöön suurilla syvyyksillä.
Edut
Erittäin sopiva kierteen tekoon vaikeapääsyisissä paikoissa.
Käyttötiedot
Sopii materiaaleille, joiden vetolujuus on enintään 450 N/mm2.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Maskointiuurretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 6.8 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1,25 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 140 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134655 |
|---|---|
| EAN | 4045197705167 |