Konekierretappi, erittäin pitkä, HSS-E, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Erittäin pitkällä varrella.
≤ M10: Varsi DIN 371:n mukaan.
≥ M12: Varsi DIN 376:n mukaan.
Etu
Soveltuu erinomaisesti kierteitykseen vaikeapääsyisissä paikoissa.
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
K
9
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, toleranssi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi tavanomaiseen koneistukseen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 3.3 mm |
| Kierteen ⌀ | 4 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 0.7 mm |
| Normi | Työpajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 4.5 mm |
| Varren neliö □ | 3.4 mm |
| Kokonaispituus l | 112 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 12 mm |
| Kierrekoko | M4 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Kierteen nousu | 0,7 mm |
| Reikätyypille | enintään 3×D pohjareiässä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134660 |
|---|---|
| EAN | 4045197075758 |