HOLEX Pro Tap konekierretappi HSS-E muoto C TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HOLEX Pro Tap -yleiskierretappi. Vankka rakenne laajalle materiaalivalikoimalle.
Parannettu HSS-E-leikkausmateriaali kitkaa vähentävällä TiN-pinnoitteella.
Muoto C (alkuviiste 2–3 kierteellä).
Käyttötiedot
N
25
N
24
N
10
P
24
P
20
P
15
P
8
M
8
N
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | MF |
| Normi | DIN 371 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Sarja | Pro Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 8.5 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Varren neliö □ | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 30 mm |
| Kierrekoko | M10 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssi ø | ISO 2 6H |
| Reikätyypille | enintään 3×D umpipohjareiässä |
| Maksimaalinen märkätyöstö | sopiva |
| Esiporausreiän ⌀ | 8,5 mm |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Normi | DIN 371 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135910 |
|---|---|
| EAN | 4062406374457 |