GARANT Master Tap -konekierretappi HSS-E-PM muoto C AlTiX
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yleis-/yleiskäyttöinen kierretappi, kehitetty käytettäväksi korkealla prosessivarmuudella monissa eri materiaaleissa.
- HSS-E-PM-materiaali, mahdollisimman hyvää kulutuskestävyyttä varten.
- Pienempi kitka uuden edistyksellisen pinnoitteen ansiosta.
- Erikoisgeometria optimaaliseen lastunpoistoon. <Rakenne
- HSS-E-PM-materiaali maksimaalista kulumiskestävyyttä varten.
- Pienempi kitka uuden edistyksellisen pinnoitteen ansiosta.
- Erikoisgeometria optimaaliseen lastunpoistoon.
Täyttää ISO 1X/4HX.
Rakenne
Yleiskäyttöinen kierrepora, kehitetty prosessivarmaan käyttöön monissa eri materiaaleissa.
Käyttötiedot
N
35
N
30
N
20
P
30
P
30
P
25
P
12
P
8
M
10
M
8
N
20
K
20
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiX |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, toleranssi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 371 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Sarja | Master Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 1,1 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 0,85 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.25 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Lastu-urien lukumäärä | 2 |
| Varren halkaisija ds | 2.5 mm |
| Varren neliö □ | 2,1 mm |
| Kokonaispituus l | 40 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 1X 4HX; ISO 1X 4HX; ISO 1X 4HX |
| Kierresyvyys | 2.75 mm |
| Kierrekoko | M1,1 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135960 |
|---|---|
| EAN | 4062406208769 |