GARANT Master Tap Alu konekierretappi erittäin pitkä DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Korkean suorituskyvyn kierretapit, erityisesti kehitetty alumiinille ja NE-seoksille. Dynaaminen nousu lastu-urassa varmistaa optimaalisen lastunpoiston ja prosessivarmuuden.
- HSS-E-PM-leikkausmateriaali parhaan mahdollisen teräsärmän vakauden saavuttamiseksi.
- Erittäin sileä DLC-pinnoite kulutuskestävyyttä ja kylmähitsautumisen välttämistä varten.
- Dynaaminen nousu lastu-urassa.
- Lyhyt sisäänmenoviiste, muoto E.
Erittäin pitkällä varrella.
Käyttötiedot
N
32
N
18
N
35
N
20
N
20
N
18
N
25
N
18
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretapit |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekäyttöinen kierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Sarja | Master Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
| Kierteen ⌀ | 5 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 4,2 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0,8 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 21,8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 160 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134265 |
|---|---|
| EAN | 4067263830467 |