GARANT Master Tap Alu -konekierrretappi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkeasuorituskykyinen kierretappi, kehitetty erityisesti alumiinille ja NE-seoksille. Lastu-urassa oleva dynaaminen spiraalinousu varmistaa optimaalisen lastunpoiston ja prosessivarmuuden.
- HSS-E-PM-leikkausmateriaali mahdollisimman korkeaan särmän vakauteen.
- Erittäin sileä DLC-pinnoite kulutuskestävyyteen ja kylmähitsautumisen estoon.
- Dynaaminen spiraalinousu lastu-urassa.
- Lyhyt aloitusviiste, muoto E.
Käyttötiedot
N
18
N
35
N
20
N
18
N
18
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretapit |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Lieriövarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | Pajastandardi |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Sarja | Master Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
| Kierteen ⌀ | 14 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 12 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 2 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 20.14 astetta |
| Varren halkaisija ds | 11 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 120 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 42 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134260 |
|---|---|
| EAN | 4067263830429 |