Kierrepakka 7/8-14
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka, uritettu muoto kaksipuolisella leikkuuviisteellä. Helpottaa aloitusleikkausta ja poistaa lastut tehokkaasti lastuamissuuntaan.
Leikkuuviiste yli 1 3/4 kierteen.
Käyttötiedot
UNF-hienokierteille ASME − B1.1.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepakka |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | EN 22568 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierretyyppi | UNF |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Toleranssiluokka | 2A |
| Ulkoinen ⌀ | 55 mm |
| Korkeus | 16 mm |
| Toleranssiluokka | 2A |
| Kierrekoko | 7/8-14 UNF |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierteen ⌀ | 22.23 mm |
| Kierrosta tuumaa kohti | 14 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1426207/8-14 |
|---|---|
| EAN | 4045197084972 |