Jyrsinterä 60° HB7720
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
Kierrekääntöterissä, joissa on korjattu profiili, korjaus perustuu ohjelmoitavaan halkaisijaan. Siksi näitä kääntöteriä saa käyttää vain ilmoitetuille kierteille.
Kiertojyrsintä nro 217252 koossa 18L ja 18XL kanssa osaprofiiliteriä nro 217281 koko 1–4 saa käyttää vain nousuun 3,0 asti.
Käyttötiedot
N
500
N
250
N
400
P
250
P
180
P
120
H
60
H
45
H
30
H
35
P
120
P
100
M
120
M
120
S
80
K
180
Tekniset tiedot
| Terien lukumäärä z | 6 |
|---|---|
| Lastuamissuunta | oikea- ja vasenkätinen |
| Kierretyyppi | M; M-LH; MF; MF-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Tuotetyyppi | Teräpalainen ympyräjyrsintään |
| Tyyppi | P16 |
| Laatu/tyyppi | HB7720 |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Kierteen nousu | 1.5 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 16 mm |
| Syvyys (dj) | 0,864 mm |
| Kierteelle ≥ | M20×1,5 |
| Käyttö | Sisäpuolinen |
| Lastu-urien lukumäärä | 6 |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 217281 |
|---|---|
| EAN | 4045197216755 |