GARANT Master TM kierrejyrsimet sylinterivarrella 2 × D AlTiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
VHM-kierrejyrsin epätasaisella hammastuksella ja suuremmalla hammasluvulla.
Epätasaisen hammastuksen ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uudelleenkehitetty yleisgeometria ja tehopinnoite käyttöön laajalla materiaalialueella.
- Värähtelyt selvästi vähentyneet epätasaisen hammastuksen ansiosta.
- Suurempi hammasluku.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HiPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierrepofiili estää profiilivääristymät.
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö ≥ M4
Huomautus
Muodot HB ja HE saatavissa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139642 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139642 + 129100 HE.
Käyttötiedot
N
220
N
180
N
220
P
140
P
130
P
120
H
45
H
50
H
85
P
90
P
80
M
82
M
75
S
50
N
200
K
120
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiN |
| Tuotetyyppi | Kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Sarja | Master TM |
| Halkaisija ⌀ | 4.7 mm |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Terien lukumäärä z | 4; 4; 4 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 12.5 mm |
| Kierrekoko | M6 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 64 mm |
| Varren pituus ls | 40.9 mm |
| Täysprofiili | kyllä |
| Leikkuupituus | 12.5 mm |
| Kierreprofiili | Täysi profiili |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.05 mm |
| Sarja | Master TM |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139642 |
|---|---|
| EAN | 4067263128212 |