GARANT Master TM -kierrejyrsimet sylinterivarrella 2,5 × D AlTiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
HM-kierrejyrsin epätasaisella hammasjaolla ja suuremmalla leikkuusärmien määrällä.
Epätasaisen hammasjaon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uudelleen kehitetty yleisgeometria ja korkean suorituskyvyn pinnoite käyttöön laajalla materiaalivalikoimalla.
- Värinät voimakkaasti vähentyneet epätasaisen hammasjaon ansiosta.
- Suurempi leikkuusärmien määrä.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HiPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierteen profiili estää profiilin vääristymät.
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö ≥ M4
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139643 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139643 + 129100 HE.
Käyttötiedot
N
200
N
160
N
190
P
125
P
115
P
110
P
80
P
70
M
75
M
70
S
45
N
175
K
105
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
| Kylkikulma | 60° |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiN |
| Tuotetyyppi | Kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Sarja | Master TM |
| Halkaisija ⌀ | 13.95 mm |
| Kierteen nousu | 2.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 6; 6; 6 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Lastu-urien lukumäärä | 6 |
| Kierresyvyys | 51.15 mm |
| Kierrekoko | M20 |
| Varren halkaisija ds | 14 mm |
| Kokonaispituus l | 112 mm |
| Varren pituus ls | 45.9 mm |
| Täysprofiili | kyllä |
| Leikkuupituus | 51.15 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.13 mm |
| Kierteen ⌀ | 20 mm |
| Sarja | Master TM |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139643 |
|---|---|
| EAN | 4067263128373 |