GARANT Softcut -viistejyrsin MTC, reiällä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka pistettava viistejyrsin. Vaihtoterien kiinnitykset on koteloitu usealta sivulta terien stabiloimiseksi sekä pysty- ja radiaalivoimien vastaanottamiseksi.
Käyttötiedot
Suurille viisteleveyksille teräsrakenteissa. Soveltuu erinomaisesti rouhinta- ja puolirouhintakäyttöön.
Huomautus
Portaaton pinta saavutetaan vaihtoterillä nro 215321–215398.
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Viistejyrsin |
|---|---|
| Usp1 | reiällä |
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Kokonaispituus ltot | 52 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.T 1335.. |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 9 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Kulma γ | 15 astetta |
| Mahdollinen viisteleveys b | 28.5 mm |
| Mahdollinen viisteen leveys h | 7.6 mm |
| Suurin ⌀ d1 | 75 mm |
| Pienin ⌀ d | 17 mm |
| Mahdollinen viisteleveys l | 29.5 mm |
| Hammassyöttö hmax:ssa | 0.4 mm |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 3 |
| Leikkuupituus | 7.6 mm |
| Sarja | Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 215540 |
|---|---|
| EAN | 4045197809681 |