SOMT......ER-FL PR1535
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtopala, jossa neljä lastuavaa särmää ja kuperat terät pienille leikkausvoimille.
Käyttötiedot
FL-geometria (pintaorientoitunut) on ensisijainen valinta rouhintaan pienitehoisilla koneilla.
Älä käytä helix-, DIP- ja muotojyrsinnässä tai jyrkillä seinämillä.
Huomautus
Ohjearvot ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
M
160
M
120
S
40
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1535 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Vaihtoterät jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT......ER-FL |
| Usp2 | PR1535 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,8 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT......ER-FL |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,8 mm |
| Kulmasäde | 1.4 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT......ER-FL |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | INOX |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 222088 |
|---|---|
| EAN | 4960664708222 |