SOMT......ER-FL PR1525
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtoteräpalat, joissa on neljä särmää ja kuperat leikkuureunat pienille lastuamisvoimille.
Käyttötiedot
FL-geometria (pintapainotteinen) on ensisijainen valinta karkea koneistukseen pienitehoisilla koneilla.
Älä käytä helix-, DIP- ja kontuurijyrsintään eikä jyrkille seinämille.
Huomautus
Ohjearvot ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
P
200
P
180
P
160
P
140
P
100
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1525 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsintä kääntöpalat |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT......ER-FL |
| Usp2 | PR1525 |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 1,2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT......ER-FL |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 1,2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 4.76 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT......ER-FL |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | ST1400 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 222086 |
|---|---|
| EAN | 4960664708130 |