SOMT......ER-FL PR1510
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Vaihtoterä, jossa neljä särmää ja kuperat teräreunat pienille leikkausvoimille.
Käyttötiedot
FL-geometria (pintaorientoitunut) on ensisijainen valinta rouhintaan matalatehoisilla koneilla.
Ei käytettäväksi helix-, DIP- ja kontuurijyrsintään eikä jyrkille seinämille.
Huomautus
Ohjearvot: ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
K
180
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1510 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräpalat jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT......ER-FL |
| Usp2 | PR1510 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5–2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT......ER-FL |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5–2 mm |
| Kulmasäde | 1.4 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140514-ER-FL; SOMT140514-ER-FL; SOMT140514-ER-FL |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT......ER-FL |
| Vaihtoterän koko | 14 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | GG |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 222090 |
|---|---|
| EAN | 4960664708109 |