SOMT....20ER-GM PR1825
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kääntöterä, jossa neljä leikkuusärmää ja kuperat särmät pientä lastuamisvoimaa varten.
Käyttötiedot
GM-geometria on ensisijainen valinta yleiskoneistukseen.
Huomautus
Suositusarvot ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
P
200
P
180
P
160
P
140
P
100
Tekniset tiedot
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vaihtoterä jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | SOMT....20ER-GM |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.15 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM; SOMT140520-ER-GM |
| Vaihtoterän koko | 14 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Tyyppi | ST1400 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3.5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 222071 |
|---|---|
| EAN | 4960664028559 |