SOMT....20ER-GM PR1510
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtoteräpalat, joissa on neljä leikkuusärmää ja kuperat särmät pienille leikkuuvoimille.
Käyttötiedot
GM-geometria on ensisijainen valinta yleiseen työstöön.
Huomautus
Ohjearvot ae:lle = 0,3×D.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1510 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsinvaihtoterä |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT....20ER-GM |
| Usp2 | PR1510 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5–2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.15 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5–2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Tyyppi | GG |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3.5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 222074 |
|---|---|
| EAN | 4960664708116 |