Kääntöterät jyrsintään St900
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Vakaa terämalli (paksuus = 5,9 mm).
Positiivinen suurisyöttögeometria.
Tasojyrsintäpituus: 2 mm korkean pinnanlaadun saavuttamiseksi.
Erityisen kustannustehokas 5 teräsärmän ansiosta.
Huomautus
Ohjearvot käyttöön: ae = 0,5 … 1×D / ap max = 2,2 mm.
Käyttötiedot
P
350
P
300
P
280
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | HB9530 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
| Tuotetyyppi | Kääntöterät jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | POMX 10T5ZEER M |
| Usp2 | HB9530 |
| Syöttö fz per hammas | 1,25 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | POMX 10T5ZEER M |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 1,25 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.9 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 15 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | POMX 10T5ZEER M |
| Tyyppi | ST900 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2.2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2,5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 2.2 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 4.8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G213166ST900 |
|---|---|
| EAN | 4045197714176 |