GARANT Power Q Double -korkeasyöttöjyrsin Weldon-varrella
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalujärjestelmä, jossa on erittäin vakaa vaihtopalan istukka prosessivarmaan työskentelyyn. Leikkuuvoimaa vähentävät työkalugeometriat vähentävät merkittävästi pääkaran kuormitusta.
Varaosa
Vaihtopalan ruuvisarja nro 219799 7 (10IP; 2,8 Nm).
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 2,8 yhdessä terän nro 674252 koko 10IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramping; Ramping |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 110 mm |
| Sopivat kääntöterät | XOMU094812 |
| ⌀ d3 | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 78 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 70 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.25 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 27.55 mm |
| Asetuskulma κ | 15 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | -6 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.6 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.2 mm |
| Sarja | Power Q |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Ulkonemispituus l1 | 50 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 213000 |
|---|---|
| EAN | 4062406266370 |