GARANT Power Q Double -suurisyöttöjyrsin 52/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalujärjestelmä, jossa on erityisen tukeva vaihtoteräistukan pesä prosessivarmaan työskentelyyn. Leikkausvoimaa pienentävät työkalugeometriat edistävät merkittävästi pääkaran kuormituksen vähentämistä.
Varaosa
Vaihtoteräruuvisarja nro 219799 8 (20IP; 5,7 Nm).
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 5,7 käytetään yhdessä terän nro 674252 koko 20IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ramppaus; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | XOMU146715 |
| ⌀ d3 | 36 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 102 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 88 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.39 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 33.07 mm |
| Asetuskulma κ | 16 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | -6 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.8 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 2 mm |
| Sarja | Power Q |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 52 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21301452/4 |
|---|---|
| EAN | 4062406266851 |