GARANT Power Q Double korkeasyöttöjyrsin reiällä 52/5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Työkalujärjestelmä, jossa on erittäin vakaa vaihtoteräistukan pesä prosessivarmaan työskentelyyn. Leikkuuvoimia pienentävät työkalugeometriat edistävät merkittävästi pääkaran kuormituksen vähentämistä.
Varaosa
Vaihtoteräruuvisarja nro 219799 7 (10IP; 2,8 Nm).
Huomautus
GARANT: käytä momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 2,8 terän kanssa nro 674252 koko 10IP.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | XOMU094812 |
| ⌀ d3 | 42 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 102 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 94 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.87 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 39.55 mm |
| Asetuskulma κ | 15 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | -6 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.6 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.2 mm |
| Sarja | Power Q |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 52 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21300652/5 |
|---|---|
| EAN | 4062406266752 |