GARANT Power Q Double -syöttöjyrsin kierteellä 32/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalu järjestelmä, jossa erittäin vakaa vaihtopalojen alusta prosessivarmaan työskentelyyn. Leikkuuvoimia vähentävät työkalugeometriat auttavat merkittävästi pääkaran kuormituksen keventämisessä.
Varaosa
Vaihtopalan ruuvisarja nro 219799 7 (10IP; 2,8 Nm).
Huomautus
GARANT: käytä momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 2,8 terällä nro 674252 koko 10IP.
Jatkovartta käytettäessä työskentele aina sisäisellä jäähdytyksellä.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramping; Ramping |
|---|---|
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 47 mm |
| Sopivat kääntöterät | XOMU094812 |
| ⌀ d3 | 22 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 62 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 54 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.76 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 19.55 mm |
| Asetuskulma κ | 15 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | -6 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.6 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.2 mm |
| Sarja | Power Q |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 29 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Vapaa pituus | 47 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21300432/3 |
|---|---|
| EAN | 4062406266660 |