Feedking-syöttöjyrsin Weldon-varrella
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Dynaamisesti toimiva terägeometria, joka mahdollistaa suurimmat mahdolliset syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itsevakauttavan vaihtoterätaskun ansiosta.
Optimoitu geometria pienentää lastuamisvoimaa, mikä aiheuttaa vähemmän kuormitusta pääkaralle.
Etu
Erittäin taloudellinen erittäin vakaiden, nelisärmäisten vaihtoterien ansiosta.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,8 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Rakenne
Dynaamisesti toimiva terägeometria, joka mahdollistaa suurimmat mahdolliset syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itsevakauttavan vaihtopalataskun ansiosta. Optimoitu geometria pienentää leikkuuvoimaa, mikä kuormittaa pääkaraa vähemmän.
Etu
Erittäin taloudellinen erittäin vakaiden, nelisärmäisten vaihtopalojen ansiosta.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Pyöröjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kokonaispituus ltot | 95 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 09T308 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.15 mm |
| ⌀ d3 | 9 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 48 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 34 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.02 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 8.5 mm |
| Asetuskulma κ | 9 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5° |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.15 mm |
| Sarja | FeedKing |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 39 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 212900 |
|---|---|
| EAN | 4045197320803 |