Feedking-suurisyöttöjyrsin reiällä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Dynaamisesti toimiva lastuamisgeometria, joka mahdollistaa suurimmat mahdolliset syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itseään stabiloivan vaihtopalapesän ansiosta. Optimoitu geometria pienentää lastuamisvoimaa, mikä vähentää pääkaran kuormitusta.
Etu
Erittäin taloudellinen erittäin vakaiden, nelisärmäisten vaihtopalojen ansiosta.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,8 käytetään yhdessä terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Rakenne
Dynaamisesti vaikuttava leikkuugeometria, joka mahdollistaa suurimmat mahdolliset syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itsevakauttavan vaihtoteräpesän ansiosta. Optimoitu geometria pienentää leikkuuvoimaa, mikä aiheuttaa pienemmän kuormituksen pääkaralle.
Etuna
Erittäin taloudellinen poikkeuksellisen vakaiden, nelisärmäisten vaihtoterien ansiosta.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramping; Ramping |
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 09T308 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.15 mm |
| ⌀ d3 | 84 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 198 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 184 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.21 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 83.5 mm |
| Asetuskulma κ | 9 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0,7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.15 mm |
| Sarja | FeedKing |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 100 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 32 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 212910 |
|---|---|
| EAN | 4045197411778 |