Feedking-syöttöjyrsin Sylinterivarsi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Dynaamisesti toimiva terägeometria, joka mahdollistaa mahdollisimman suuret syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itseään stabiloivan vaihtoteräistukan ansiosta. Optimoitu geometria pienentää leikkausvoimaa, mikä vähentää pääkaran kuormitusta.
Etu
Erittäin taloudellinen erittäin vakaiden, nelisärmäisten vaihtoterien ansiosta.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään yhdessä terän nro 674252 koko 9IP kanssa.
Malli
Dynaamisesti vaikuttava leikkuugeometria, joka mahdollistaa suurimmat mahdolliset syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itsevakaavan vaihtopalapesän ansiosta.
Optimoitu geometria pienentää leikkuuvoimaa, mikä aiheuttaa vähemmän kuormitusta pääkaralle.
Etu
Erittäin taloudellinen poikkeuksellisen vakaiden, nelisärmäisten vaihtopaloje n ansiosta.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | sylinterivarrella |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 220 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD..070308 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 0.85 mm |
| ⌀ d3 | 22 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 68 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 57 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.82 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 21 mm |
| Asetuskulma κ | 10 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 0.85 mm |
| Sarja | FeedKing |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 35 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Ulkonemispituus l1 | 35 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 212902 |
|---|---|
| EAN | 4045197815606 |