Feedking-korkeasyöttöjyrsin kierteellä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Dynaamisesti vaikuttava lastuamisgeometria, joka mahdollistaa suurimmat mahdolliset syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itseään stabiloivan teräpalataskun ansiosta. Optimoitu geometria pienentää lastuamisvoimaa, mikä vähentää pääkaran kuormitusta.
Etu
Erittäin taloudellinen erittäin vakaiden, nelisärmäisten teräpalojen ansiosta.
Huomautus
Kun käytetään jatkopalaa, käytä aina sisäistä jäähdytystä.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 3,8 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Rakenne
Dynaamisesti toimiva leikkuugeometria, joka mahdollistaa suurimmat mahdolliset syöttöarvot. Erittäin hyvä tasapaino itsevakauttavan vaihtopalataskun ansiosta.
Optimoitu geometria pienentää leikkuuvoimaa, jolloin pääkaran kuormitus vähenee.
Etu
Erittäin taloudellinen poikkeuksellisen vakaiden, nelisärmäisten vaihtopalojen ansiosta.
Huomautus
Jatkopalaa käytettäessä työskentele aina sisäisellä jäähdytyksellä.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramping; Ramping |
| Varren malli | kierteellä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 42 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 09T308 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.15 mm |
| ⌀ d3 | 24 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 78 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 64 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.73 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 23.5 mm |
| Asetuskulma κ | 9 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.15 mm |
| Sarja | FeedKing |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 28.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Vapaa pituus | 42 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 212905 |
|---|---|
| EAN | 4045197320902 |