PCD-tasojyrsimet reiällä PKD
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suorituskykyiset PCD-tasojyrsimet rouhinta- ja viimeistelytyöstöihin. Reilu lastutila varmaan lastunkuljetukseen. Jäähdytys suoraan leikkuusärmälle. Nousukulma 6° positiivinen.
Toimitussisältö
Erityinen kiinnitysruuvi optimaaliseen jäähdytysnesteen syöttöön.
Huomautus
Sopivia kiinnitystappeja löytyy välilehdeltä Kiinnitysvälineet, esim. nro 306530 22. PKD-tasojyrsin, jossa leikkuusäde 0,1–1,5 mm, saatavana pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
2000
N
2000
N
2000
N
2000
N
2000
N
6000
N
2000
N
2000
N
2000
N
2000
N
2000
N
2000
N
2000
N
2000
N
6000
N
6000
N
2000
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Tuotetyyppi | Jyrsintäjyrsimet |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | Täysuran työstösyvyys 1×D |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Kosketuskulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | ±0,02 |
| Pinnoite | PKD |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Halkaisija ⌀ | 80 mm |
| ⌀ d3 | 50 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,5 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 6 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 10 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Syöttö fz alumiinivalun urajyrsintään | 0.2 mm |
| Reiän ⌀ | 27 |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 10 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren malli | reiällä |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.1 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 10 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 209810 |
|---|---|
| EAN | 4069515014878 |