Jyrsintään tarkoitettu kääntöterä St1400
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Trigon-vaihtoteräpalat, 3 spiraalimaista teräsärmää. Aksiaalisesti ja radiaalisesti positiivinen terägeometria. Tehokkaaseen ja tarkkaan 90° reunojen koneistukseen.
Huomautus
Ohjearvot: ae = 0,3...1 × D / ap max = 13,0 mm.
Pienin tilausmäärä vastaa yhtä pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Käyttötiedot
P
200
P
180
P
160
P
160
P
150
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsintään tarkoitettu kääntöterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | TDKT 1505PDR |
| Usp2 | IC845 |
| Laatu/tyyppi | IC845 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | TDKT 1505PDR |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 3 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.15 mm |
| Kulmasäde | 0.8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 3 |
| Leikkuupaksuus e | 5,56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 15 astetta |
| Tyyppi | 14 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 13 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | TDKT 1505PDR |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Syöttö fz | 0.21 mm |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 13 mm |
| Geometria | PDR |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Valmistajan merkintä | HM390 TDKT 1505PDR IC845 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G226574ST1400 |
|---|---|
| EAN | 7291075312935 |