Jyrsintään tarkoitetut teräpalat Alu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PKD-jyrsinterä, jossa yksi leikkuusärmä.
Huomautus
Ohjearvot käytölle, kun ae = 0,25×D / ap = 4 mm, ap max = 6 mm.
ap max = 3,5 mm.
Käyttötiedot
N
1500
N
1500
N
1000
N
800
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsintään tarkoitetut teräpalat |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | PKD |
| Usp1 | APHT 133504 FR |
| Usp2 | PKD |
| Laatu/tyyppi | PKD |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | APHT 133504 FR |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,05 mm |
| Kulmasäde | 0.4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| Leikkuupaksuus e | 3,58 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 11 astetta |
| Tyyppi | ALU |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3.5 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | APHT 133504 FR |
| Sarja | Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G215314ALU |
|---|---|
| EAN | 4045197601162 |