HELI3MILL-kulmajyrsin Weldon-varrella
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajaan käyttöalueeseen. Saatavana kahtena järjestelmäkokona, teräpituudet 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-vaihtoterät istukassa takaavat aidot 90° olkapäät. Erittäin sopiva porausympyräoperaatioihin ja ramppaukseen.
Varaosa
Ruuvipakkaus vaihtoterille nro 229695 1 (TX10; 3,2 Nm).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Rampitus; Rampitus |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 110 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Ulkonemispituus l1 | 30 mm |
| ⌀ d3 | 28 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 63 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 60.4 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.1 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 27 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0.6 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,5 mm |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 3.3 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 ETP D32-4-W32-10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 226481 |
|---|---|
| EAN | 7291075313956 |