HELI3MILL kulmajyrsin, sylinterivarsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Toteutukset kahdessa järjestelmäkoossa, teräpituudet 10 ja 15 mm. Istukassa optimaalisesti tuetut Trigon-vaihtoteräpalat takaavat aidot 90° olkapäät. Erittäin sopiva ympyräinterpolointiin sekä rampaukseen.
Varaosa
Ruuvisarja vaihtoteräpalalle nro 229695 1 (TX10; 3,2 Nm).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | sylinterivarrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kokonaispituus ltot | 120 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 25 mm |
| ⌀ d3 | 21 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 49 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 46.4 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.9 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 20 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0.6 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.5 mm |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 3.4 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 ETP D25-3-C25-10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 226480 |
|---|---|
| EAN | 7291075313901 |