GARANT Softcut kulmajyrsin 90° MTC, lyhyt Weldon-varsi 16/4 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaiseen työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja korkeaan lastuamisprosessiin.
Uuden sukupolven vaihtopalallinen suurtehokulmajyrsin, jossa leikkuuvoimia pienentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai pienisyöttötehoisille karoille. Sopivat vaihtopalat APMT 0602..
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla työstösyvyyksillä, myös massiivisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslajeihin.
Varaosa
Vaihtopalojen ruuvit, sarja nro 219827 (6IP; 0,45 Nm).
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 0,45 käytetään terän nro 674252 koko 6IP kanssa.
Kun käytetään vaihtopaloja, joiden säde on 2 mm, vaihtopalapesä on muokattava.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 16 mm |
| Kokonaispituus ltot | 75 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 0602.. |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Ulkonemispituus l1 | 20 mm |
| ⌀ d3 | 14 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 30 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.89 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 12.85 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 11 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.2 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 0.9 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21560516/4 |
|---|---|
| EAN | 4045197409577 |