GARANT Softcut -kulmajyrsin 90°, Weldon-varsi 20/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sujuvaan työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja korkeaan lastuamistehoon.
Uusi sukupolvi tehokkaita vaihtoteräkulmajyrsimiä, joissa on leikkausvoimia vähentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karalle, jossa on alhainen syöttöteho. Sopivat vaihtoterät APMT 0602..
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään myös täysmateriaaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruosteen- ja haponkestäviin teräslaatuin.
Varaosa
Vaihtoteräruuvit, sarja nro 219827 (6IP; 0,45 Nm).
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 0,45 käytetään terän nro 674252 koko 6IP kanssa.
Kun käytetään vaihtoteriä, joiden säde on 2 mm, vaihtoterätaskua on muokattava.
Ei saa käyttää rampaukseen eikä ympyrärampaukseen!
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Kokonaispituus ltot | 90 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 0602.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 28 mm |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 40 mm |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 15 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 3 |
| Sarja | Softcut® |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21562220/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197573933 |