GARANT Softcut -kulmajyrsin 90° MTC:llä, reiällä 40/10 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sulavaan työstöön, suureen tarkkuuteen ja korkeaan lastuamis tehoon.
Uusi sukupolvi suurtehoisia kulmajyrsimiä MTC-käyttöön tarkoitetuilla, leikkausvoimaa pienentävän geometrian omaavilla vaihdettavilla teräpaloilla epävakaissa olosuhteissa tai karalle, jonka syöttöteho on pieni.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä myös täysissä kappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslajeihin.
Varaosa
Teräpalojen ruuvit, sarja nro 219827 (6IP; 0,45 Nm).
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 0,45 käytetään terän nro 674252 koko 6IP kanssa.
Kun käytetään teräpaloja, joiden säde on 2 mm, teräpalatasku on muutettava.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kiertojyrsintä; Ramppaus; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Kokonaispituus ltot | 35 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 0602.. |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Vapaa pituus | 35 mm |
| ⌀ d3 | 38 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 78 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 78 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,31° |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 36,85 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 11 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.2 mm |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 0,8 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21562040/10 |
|---|---|
| EAN | 4045197410030 |