GARANT Softcut kulmajyrsin 90° MTC, pitkä, sylinterivarsi 32/8 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalisella jakauksella tasaisen työstön, suuren tarkkuuden ja korkean lastuamistehon varmistamiseksi.
Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsin kääntöterillä lastuamisvoimia pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai pienen syöttötehon karoille. Sopivat kääntöterät APMT 0602..
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä, myös umpinaisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaaduihin.
Varaosa
Kääntöteräruuvit, sarja nro 219827 (6IP; 0,45 Nm).
Huomautus
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 0,45 käytetään terällä nro 674252 koko 6IP.
Käytettäessä kääntöteriä, joiden säde on 2 mm, kääntöteräpesä on muokattava.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramping; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | sylinterivarren kanssa |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kokonaispituus ltot | 130 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 0602.. |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Ulkonemispituus l1 | 30 mm |
| ⌀ d3 | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 62 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 62 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,4 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 28,85 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 11 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.2 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 1,5 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21560932/8 |
|---|---|
| EAN | 4045197409904 |