GARANT Softcut -kulmajyrsin 90° MTC kierteellä 20/5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sujuvaan työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja suuriin lastuamisarvoihin.
Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsimet, joissa on vaihtoterät ja lastuamisvoimaa pienentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karalle, jonka syöttöteho on pieni.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä myös täysissä työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräslaatuin.
Varaosa
Vaihtoteräruuvit, sarja nro 219827 (6IP; 0,45 Nm).
Huomautus
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 0,45 käytetään terän nro 674252 koko 6IP kanssa.
Kun käytetään vaihtoterää, jonka säde on 2 mm, vaihtoteräpesää on muokattava.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramping; Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Kokonaispituus ltot | 30 mm |
| Sopivat kääntöterät | AP.. 0602.. |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Vapaa pituus | 30 mm |
| ⌀ d3 | 18 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 38 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 38 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.68 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 16.85 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 11 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.2 mm |
| Kiinnityskierre m | M10 |
| ⌀ d2 | 17.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 10.5 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 0.9 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21561520/5 |
|---|---|
| EAN | 4045197409966 |