GARANT Softcut HSI, suuri jako
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kulumista kestävä, lämpökäsitelty teräs korroosiota ehkäisevällä pinnoitteella. Tarkka vaihtopalan kiinnitys räätälöidyn kiristysmomentin ansiosta. Leveä ja kapea hammastus yksilöllisiin jyrsintästrategioihin.
Käyttötiedot
Erityisesti koneille, joissa on heikko käyttövääntö, ja syvempään koneistukseen pienillä sisääntulohalkaisijoilla.
Huomautus
Jotta kaikki 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, vaihtopala on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).
GARANT momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tarkkoja 90° kulmia varten valitse ap = 6 mm.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | SO.. 0836.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 6 mm |
| Halkaisija ⌀ | 80 mm |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 214906 |
|---|---|
| EAN | 4045197674487 |