GARANT Softcut HSI, karkea jako, reiällä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyvä tasapaino yksilöllisen työkalugeometrian ansiosta. Erittäin vakaa kääntöterärakenne optimaalista syöttöä varten. Kääntöterä kiinnitetään erikoisruuvilla, jolla on suuri leikkuulujuus.
Käyttöarvot
Erinomaista pinnanlaatua varten. Purruton jyrsintä.
Huomautus
Tarkkoja 90° kulmia varten valitse ap = 8 mm.
Jotta kaikki 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, kääntöterä on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 3,0 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Rakenne
Kiinnityksiin DIN 2079:n mukaan, 4 lisäkiinnitysreiällä ja ilman sisäistä jäähdytystä.
Rakenne
Hyvä tasapaino yksilöllisen työkalugeometrian ansiosta. Erittäin vakaa vaihtopalarakenne optimaalista syöttöä varten. Vaihtopala kiinnitetään erikoisruuvilla, jolla on korkea leikkauslujuus.
Käyttöarvot
Erinomaiseen pinnanlaatuun. Jäysteetön jyrsintä.
Huomautus
Tarkkoja 90° kulmia varten valitse ap = 8 mm.
Jotta kaikkia 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, vaihtopala on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 3,0 käytetään terän nro 674252 koko 15IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 63 mm |
| Sopivat kääntöterät | SO.. 1205.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 10 mm |
| Halkaisija ⌀ | 160 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| Vapaa pituus | 63 mm |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 214855 |
|---|---|
| EAN | 4045197553386 |