GARANT Softcut HSI tiheä jako, reiällä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kulutusta kestävä, lämpökäsitelty teräs korroosiota ehkäisevällä pinnoitteella. Tarkka vaihtoterän kiinnitys sovitetun kiristysmomentin ansiosta. Leveä ja kapea hammastusjako yksilöllisiin jyrsintästrategioihin.
Käyttötiedot
Erityisesti koneille, joissa on heikko käyttövoima, ja syvempään työstöön pienillä sisäänmenohalkaisijoilla.
Huomautus
Jotta kaikki 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, vaihtoterä on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tarkkoihin 90° kulmiin valitse ap = 6 mm.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsintä |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | SO.. 0836.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 6 mm |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Vapaa pituus | 40 mm |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 214908 |
|---|---|
| EAN | 4045197674678 |