GARANT Softcut HSI
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kulumista kestävä, lämpökäsitelty teräs korroosiota ehkäisevällä pinnoitteella. Tarkka vaihtopalan kiinnitys sovitetun kiristysmomentin ansiosta. Harva ja tiheä hammastus yksilöllisiä jyrsintästrategioita varten.
Käyttötiedot
Erityisesti koneille, joissa on heikko voimansiirto, sekä suurempiin työstösyvyyksiin pienillä sisääntulohalkaisijoilla.
Huomautus
Jotta kaikki 4 leikkuusärmää voidaan käyttää, vaihtopala on aina käännettävä ilmoitettuun suuntaan (vastapäivään).
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 2,2 käytetään terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tarkkoja 90° kulmia varten valitse ap = 6 mm.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kulmajyrsinte4 |
|---|---|
| Varren malli | kierteelle4 |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 30 mm |
| Sopivat kääntöterät | SO.. 0836.. |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 6 mm |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Vapaa pituus | 30 mm |
| Kiinnityskierre m | M10 |
| ⌀ d2 | 17.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 10.5 mm |
| Sarja | Softcut® |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 214904 |
|---|---|
| EAN | 4045197750662 |